Biuro Rachunkowe – Marki
Al. Piłsudskiego 139
tel. 500-100-631

OFERTAUSŁUGICENNIKPROMOCJEAKTUALNOŚCI KONTAKT
Newsy

Praca tymczasowa przestała być złem koniecznym?

Rynek pracy ulega ciągłym przeobrażeniom. Trendem, który daje o sobie znać już od ładnych kilku lat, jest m.in. wzrost popularności pracy... więcej »

Ulga na IP Box w IT, czyli obniżone stawki PIT i CIT

Twórcy (tj. przedsiębiorcy) gier czy programów komputerowych mogą istotnie obniżyć swoje zobowiązania podatkowe, dzięki skorzystaniu z ulgi... więcej »

Kiedy praca w niedziele i święta jest dopuszczalna?

Artykuł omawia sytuacje w jakich kodeks pracy dopuszcza pracę w niedziele i dni świąteczne. Porada dotyczy tylko pracowników zatrudnionych na... więcej »

Kompleksowa usługa pośrednictwa z podatkiem u źródła

Podatek u źródła którą trzeba uiścić w Polsce od wynagrodzenia wypłacanego zagranicznym kontrahentom za świadczone przez nich usługi... więcej »

Podatek od sprzedaży mieszkania w spadku sprzed 2019 r. na nowych zasadach

Znowelizowane z dniem 1 stycznia 2019 r. przepisy ustawy o PIT wskazują, że w przypadku odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych,... więcej »

Split payment 2019: stare faktury VAT płacone na starych zasadach

Obowiązkowa podzielona płatność przy wybranych transakcjach stała się faktem z początkiem listopada 2019 r. Nowym regulacjom towarzyszą... więcej »

Studia doktoranckie a składki ZUS 2019. Zobacz zmiany

Od 1 października br. doktoranci uprawnieni do stypendium doktoranckiego zostali objęci obowiązkowym ubezpieczeniem emerytalno-rentowym. Dzięki... więcej »

Czy kontrola drogowa ciężarówki może zakłócać odpoczynek kierowcy?

Kierowca zawodowy ma obowiązek zastosowania się do polecenia Policji lub inspektorów ITD i zatrzymania się w celu przeprowadzenia kontroli... więcej »

Adres na zwolnieniu lekarskim musi być aktualny

Adres na zwolnieniu lekarskim musi być aktualny. Przebywając na zwolnieniu lekarskim, warto pamiętać, że ZUS powinien znać adres, pod którym... więcej »

Rozliczenie VAT: zakup samochodu osobowego za granicą

Jak w VAT rozliczyć prywatny zakup samochodu za granicą? Jeżeli samochód będzie traktowany jako używany, na kupującym nie będą ciążyć z... więcej »

źródło: eGospodarka.pl